Atrakcje

W CENTRUM Krakowa

Jesteśmy położeni w centrum Kazimierza, który tętni życiem towarzyskim i kulturalnym. Do zachwycającego Rynku Głównego dotrą Państwo krótkim spacerem lub komunikacją miejską w mniej niż 5 minut. Nasze otoczenie to wiele interesujących miejsc związanych z polską kulturą i historią.

rynek główny

Rynek
Główny
(1,2 km – 15 min)

Kwadrans i są Państwo u stóp pomnika Adama Mickiewicza rozglądając się po jednym z największych rynków w Europie – Rynku Głównym w Krakowie. To miejsce trzeba odwiedzić. Kościół Mariacki, Sukiennice, wieża ratuszowa, kościół św. Wojciecha. Każdy budynek i każda kamienica opowiadają tu swoją własną historię, którą polecamy Państwu odkryć.

Zamek
Królewski
(800 m – 10 min)

Na Zamek Królewski na Wawelu dotrą Państwo w 10 minut. Budowla słynie z dziedzińca i krużganków, arrasów, Szczerbca, Kaplicy Zygmuntowskiej oraz krypty polskich władców. Spędzone tutaj godziny upłyną niezauważalnie. Zagrażający mieszkańcom legendarny smok do dzisiaj zieje ogniem – ale to należy zobaczyć na własne oczy!

wawel
auschwitz

Muzeum
AUSCHWITZ-BIRKENAU
(70 Km – 1h 10 Min)

Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny, a dzisiaj muzeum, to największe zachowane świadectwo zbrodni z okresu II wojny światowej. Auschwitz uczy i szokuje – warto zobaczyć to miejsce chociaż raz w życiu. Słowa nie oddadzą uczuć, jakie wzbudzi w Państwu ta wizyta.

Stolica Tatr
ZAKOPANE
(100 Km – 2h 15 min)

Zimowa stolica Polski latem fascynuje w nie mniejszym stopniu. Jeśli nie mają Państwo okazji bywać tam zbyt często, można się wybrać do Zakopanego i w Tatry wprost z naszego hotelu. W programie odwiedziny na Krupówkach i podziwianie panoramy polskich gór z kilku miejsc z pięknymi widokami. W tym miejscu na pewno nie da się nudzić. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
Gdyby wybierali się Państwo do Krakowa samolotem, chętnie zajmiemy się transferem z lotniska do hotelu, na trasach Balice – Kraków i Kraków – Balice.

zakopane
wieliczka2

Kopalnia Soli
Wieliczka
(15 Km – 20 Min)

Kopalnia Soli w Wieliczce działała od XIII do końca XX wieku. Niesamowite miejsce, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, fascynuje labiryntem podziemnych korytarzy, pozostałościami solnych złóż i niesamowitymi komorami oraz komnatami pod ziemią. Najchętniej odwiedzany przez turystów z zagranicy polski zabytek zaprasza tych, którzy jeszcze nie mieli okazji go przemierzyć. Więcej szczegółów w kontakcie telefonicznym.

12 448 39 17

ul. Miodowa 29, KRAKÓW